Problemy z czuciem w stopie po operacji żylaków

Witam. Mam 27lat i jakies dwa lata temu miałem operowane żylaki. Miałem operowaną dolną czesc nogi z żylaków metoda małych naciec na skórze zostały tylko takie krzyżyki miałem ich około 16. Na odcinku od kostki prawa strona stopy jest nadal tak jakby nie czuła w dotyku sprawia wrażenie takie czy to normalne i czy kiedys ustapi. I teraz mam bolesne optarcie własnie na tej czesci stopy przy małym palcu i nie chce sie to zagoic bo chodze z tym juz dwa tygodnie i nic to nie znika a starasznie boli.

Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Niestety te zaburzenia czucia to zaburzenia powstałe w skutek mikrourazów drobnych nerwów obwodowych. Po tak długim okresie od zabiegu regeneracja tych nerwów już nie nastąpi. Co do otarcia naskórka w tej stopie trudno określić dlaczego gorzej się goi. Być może na sutek utrudnionego odpływu krwi żylnej lub też jakiegoś przewlekłego zakażenia (zastosowanie odpowiednich środków odkażających). Ta zmiana też wymaga konsultacji chirurgicznej.