Problemy z czytaniem i rozmyty obraz

Przed 13 laty straciłem widzeniu w jednym oku - widzenie po obwodzie, na środku czarna plama. Ustapilo po pół roku. Leczenie antybiotykiem. Opinia lekarza-stres, stan zapalny, uniesione dno oka. Po kilku latach badanie (angiografia?) -dużo blizn na siatkówce. Zadnych efektów przez lata. Od roku problemy z czytaniem. Obraz rozmyty, potrzebne mocne światł, kontrastowy druk,w badaniu niewielki astygmatyzm, 0,25dioptri,okulary.Skąd problem z czytaniem?

Piotr Pilarski

Bez zbadania nie można określić przyczyny Pana dolegliwości. Sugeruję wizytę u okulisty.

Pozdrawiam.