Problemy z czytaniem, zaburzenia koncentracji i chaotyczne wypowiedzi a podejrzenie ADHD

witam ma córkę w wieku 7 jak czytam o add to tak jak bym czytala o niej.córcia ma duże problemy z czytaniem zapomina liter ona właściwie nie czyta nauka czytania to masakra ,ma problemy z koncentracja jej wypowiedzi są nie zrozumiałe i chaotyczne. jest nie zdarna i do tego pojawia się problem z niską samo oceną .przeżywa wszystko szybko się irytuje i zrobiła się placzliwa do tej pory nie nauczyła się jeździć na rowerze.prosze o podpowiedz co to może być gdzie szukać pomocy gdzie się udać

Dzień Dobry,
Bezpłatną pomoc uzyska Pani w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Poradnie działaja na zasadzie rejonizacji. Podpowiem, że najprościej jest skontaktować się telefonicznie z jedna z poradni, którą znajdzie Pani w internecie ( z Pani powiatu) i tam powinna Pani uzyskać szczegółowe informacje gdzie docelowo się udać. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam. Przez internet nie da się postawić diagnozy. ani jej wykluczyć. Zachęcam do wizyty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Pozdrawiam

Szanowna Pani, problemy o których Pani piszę mogą być objawem ADHD ale tak naprawdę mogą być też objawem innych zaburzeń. Proszę zapisać córkę do psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tam córka przejdzie kompleksowe badanie po którym specjaliści postawią diagnozę oraz zaproponują możliwe sposoby pomocy. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witaj !
Proszę zgłosić się do psychologa zajmującego się zaburzeniami związanymi z rozwojem dziecka . Natomiast czytanie zacząć od książki , którą dziecko lubi i w trakcie czytania przez panią nauczyć dziecko koncentrować na tym co czytacie oraz wzmacniać jej samoocenę poprzez chwalenie za zapamiętywanie tych partii przeczytanych ,które usłyszała. Powodzenia! Pozdrawiam!