Problemy z dziąsłami i krwawienie

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z dziąsłami. W jednym miejscu są lekko zaczerwienione i jakby się osuwały. Podczas mycia zębów leci mi z tego miejsca krew. Czy są jakieś pasty lub środki bez recepty, które pomogą na tego typu dolegliwosci? Chcę dodać, że podczas wizyty u dentysty (którego zmieniam) ten stwierdził, że wszystko jest okey i nie ma potrzeby by coś z tym robić... Nie będę wypowiadać się na ten temat. Proszę o konkretne rady, dziękuję ;)

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

proszę skontaktować się z lekarzem stomatologiem periodontologiem, doraźnie proszę zakupić w aptece płyn Eludril płuczemy nim usta w rozcieńczeniu 1 do 3 z wodą po umyciu zębów 3 x dziennie mocno z "bulganiem" przez 2-3 minuty, zęby pomimo krwawienia bezwzględnie myjemy najlepiej miękką szczoteczką, dodatkowo po płukaniu palcem nanosimy Elugel na granice zęba i dziąseł - smarujemy wszystkie zęby nie tylko tam gdzie krwawi zarówno od strony warg jak i podniebienia
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam!
Krwawienie z dziąseł zawsze świadczy o ich stanie zapalnym.... Przyczyną może być np.kamień nazębny,albo nieprawidłowo założone wypełnienie (nawisające a więc drażniące),ale to musi ustalić dentysta i wdrożyć odpowiedne postępowaniei... Doraźnie może pan kupić sobie pastę do zębów np. Meridol,najlepiej razem z płynem do płukania ust,oraz jakiś żel wspomagający leczenie np.Salumin.
Pozdrawiam.