Problemy z emocjami u 18-latki

Witam, mam 18lat i od pół roku mam problemy ze swoimi emocjami. Prawie codziennie nie mam na nic ochoty i jestem wiecznie zmęczona. Kiedy się denerwuje albo mocno stresuje zaczynam płakać. Można powiedzieć, ze nie mam na nic siły psychicznie. Staram sie codziennie myśleć pozytywnie, odganiać złe myśli, ale nie udaje mi sie to. Czesto tez zastanawiam się nad sensem mojego życia, ale wiem, że nie chciałabym go zakończyć. Nie wiem już co z tym robić czy powinnam udać się do psychologa i czy to coś da?

Dzień dobry,
Opisane objawy mogą wskazywać na początki depresji. Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry i/lub psychologa psychoterapeuty celem postawienia diagnozy i doboru metod leczenia. Sądzę, że psychoterapia u psychologa i ewentualnie dodatkowo farmakoterapia jak najbardziej mogłyby pomóc. Radziłabym zwrócić uwagę by wybrany psycholog był jednocześnie psychoterapeutą. Nie warto zwlekać z szukaniem pomocy u specjalisty i to dobrze, że zadała Pani to pytanie w tym miejscu. Mam nadzieję, że objawy szybko ustąpią.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/