Problemy z erekcją a zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Mam 36 lat, od lat problem z erekcją, wcześniej traciłem ją podczas stosunku i pomagała mi viagra ale ostatnio przestaje tak dobrze działać. Członek stał się trochę jakby gumowaty, żołądź często suchy, niby jest erekcja ale raczej niepełna i często robi się miekki. Stosowałem Clotrimazolum i Cetaphil ale efekt jest słaby. Chciałbym zapytać czy może to być spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa (lordoza lędźwiowa spłycona, przepuklina krążka L4/5, możliwy ucisk na korzenie n) Pozdrawiam

Jest zależność między schorzeniami kręgosłupa a dysfunkcjami seksualnymi, choć zwykle widzimy współistniejące inne czynniki przyczynowe, np. palenie, nadciśnienie, nadwagę itd.
Leki przeciwbólowe, przeciwzapalne też nie są obojętne...
Być może regularne branie erekcyjnych leków, a nie tylko przed kontaktem - będzie efektywniejsze.
Proponuję na ten temat porozmawiać z lekarzem seksuologiem.
W medycynie seksualnej preferuje się regularne leczenie w dysfunkcjach seksualnych, zwłaszcza związanych ze schorzeniami przewlekłymi somatycznymi.
Na przykład tadalafil używany regularnie w niewielkich (5mg) dawkach ma także korzystny wpływ na gruczoł krokowy, co może skutkować likwidacją suchości żołędzi także.
Minusem jest niemały koszt terapii, ponad 400zł miesięcznie.
Niedługo kończy się jednak ochrona patentowa i zapewne pojawią się tańsze odpowiedniki.
Przestrzegam przed fałszywkami z Sieci!
Zalecam wizytę u lekarza seksuologa w pobliżu miejsca zamieszkania.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl