Problemy z erekcja i badania testosteronu

Problem z erekcją. Witam, mam niespełna 20 lat a od roku borykam się z problemem słabej erekcji. Testosteron 5,8 w skali od 2,25 do 9,5 dokładnej jednostki nie pamiętam, cukrzycy też nie mam. Problem znika prawie całkowicie kiedy leżę ze zgiętymi w kolanach nogami, tzn. płasko ale nogi tak jakby stoją ugięte, czy może to być problem z ukrwieniem a akurat ta pozycja o___^_ jakoś go niweluje ? Najtrudniej osiągnąć mi erekcję kiedy stoję.

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

Na problemy z erekcją może składać się wiele czynników. Zakładam, że ma Pan pełne wzwody poranne i w trakcie masturbacji erekcja jest prawidłowa. Ponadto, lekarz urolog wyklucza podłoże organiczne, badania w normie. W tej sytuacji możemy mieć do czynienia z podłożem psychogennym lub jakimś uwarunkowaniami masturbacyjnymi (wówczas proszę redukować ilość masturbacji jeśli jest bardzo częsta, zwrócić uwagę aby nie doprowadzac do ejakulacji przy niepełnym wzwodzie). Jeśli podłoże jest lękowe lub relacyjne będzie potrzebna psychoterapia.
Podkreśla Pan, że erekcja zmienia się zależnie od pozycji. Nie wykluczałabym także osłabienia mięśni dna miednicy. W pozycji stojacej mogłyby wówczas niedostatecznie blokować odpływ krwi z ciał jamistych prącia. Można wobec tego próbować wzmacniać te mięśnie ćwiczeniami (znajdzie Pan je w internecie). Poza tym zalecany byłby ruch, zdrowy tryb życia. Pozdrawiam serdecznie.