Problemy z erekcją po zażyciu leku Loseprazol

Mam 19 lat, nigdy nie miałem problemów z potencją. Przez 5 dni zażywałem 2x dziennie Loseprazol, który przepisał mi lekarz na zredukowanie ilości soków żołądkowych czy czegoś podobnego. Wczoraj podczas próby stosunku w ogóle nie miałem wzwodu. Przypuszczam, że jest to spowodowane zażywaniem ww leku, gdyż zawiera on omeprazol. Chciałem zapytać czy moje przypuszczenia są zasadne i czy w takim wypadku wystarczy odstawienie leku? Rozumiem że skonsultować się z lekarzem powinienem tak czy inaczej

Przy stosowaniu nowoczesnych inhibitorów pompy protonowej (omeprazol)
problemy występują rzadko i mają charakter przemijający.
Znikają po odstawieniu leku.
Leki te stosuje się pomocnico w seksuologii, gdyż "leki erekcyjne" sprzyjają refluksowi, czyli "zgadze".
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Lek. Jerzy WiÄznowski

Szanowny Panie, Leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego, a stosowane szeroko w leczeniu choroby refluksowej, nie mają żadnych objawów ubocznych - poza spadkiem libido i problemami z erekcją.
Po ich odstawieniu problemy te znikają w ciągu 2-3 dni. Zawsze uprzedzam moich pacjentów o takim ryzyku.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, gastrolog.