Problemy z erekcją podczas drugiego stosunku

Witam mam dość wstydliwy problem otóż po odbyciu stosunku seksualnego nie mam możliwości odbyć drugiego tzn. Mój penis nie staje lub mam pół erekcję czasami zdarza się tak ze podczas pierwszego zbliżenia moje prace nagle wiotczeje i nie da rady juz stanąć. Czym to jest spowodowane jak temu zapobiegać? Dodam że mam 30 lat

Dzień dobry.

Opisuje Pan sytuację, która nie jest nieprawidłowością. Po odbyciu stosunku seksualnego zakończonego wytryskiem, żaden mężczyzna nie jest w stanie kontynuować współżycia. Stan ten określany jest jako okres refrakcji, czyli czasowej niewrażliwości na bodźce seksualne, co wiąże się z brakiem erekcji, czasem nawet z bolesnością członka podczas dotyku.
W zależności od indywidualnych komponentów okres refrakcji może trwać od kilku-kilkunastu minut do kilku-kilkunastu godzin.

Z kolei problemy z erekcją, które Pan opisuje wydają się wynikać ze zdenerwowania, że nie stanie Pan na wysokości zadania, co potrafi skutecznie obniżyć podniecenie seksualne.

Mówiąc inaczej - refrakcja będąca zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, wywołuje w Panu negatywne uczucia, które z kolei powodują nie całkiem już "normalną" reakcję, skutkującą zaburzeniami erekcji.

Sugerowałbym więc konsultację seksuologiczną, podczas której mógłby Pan się odrobinę "podszkolić" w zakresie seksualności i nauczyć się oddzielać "normę" od "deficytu". Dla pełnego uspokojenia namawiałbym też na kontrolną wizytę u lekarza, celem sprawdzenia ogólnego stanu Pańskiego zdrowia.

Pozdrawiam.