Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z erekcją podczas drugiego stosunku

Witam mam dość wstydliwy problem otóż po odbyciu stosunku seksualnego nie mam możliwości odbyć drugiego tzn. Mój penis nie staje lub mam pół erekcję czasami zdarza się tak ze podczas pierwszego zbliżenia moje prace nagle wiotczeje i nie da rady juz stanąć. Czym to jest spowodowane jak temu zapobiegać? Dodam że mam 30 lat
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.

Opisuje Pan sytuację, która nie jest nieprawidłowością. Po odbyciu stosunku seksualnego zakończonego wytryskiem, żaden mężczyzna nie jest w stanie kontynuować współżycia. Stan ten określany jest jako okres refrakcji, czyli czasowej niewrażliwości na bodźce seksualne, co wiąże się z brakiem erekcji, czasem nawet z bolesnością członka podczas dotyku. W zależności od indywidualnych komponentów okres refrakcji może trwać od kilku-kilkunastu minut do kilku-kilkunastu godzin.

Z kolei problemy z erekcją, które Pan opisuje wydają się wynikać ze zdenerwowania, że nie stanie Pan na wysokości zadania, co potrafi skutecznie obniżyć podniecenie seksualne.

Mówiąc inaczej - refrakcja będąca zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, wywołuje w Panu negatywne uczucia, które z kolei powodują nie całkiem już "normalną" reakcję, skutkującą zaburzeniami erekcji.

Sugerowałbym więc konsultację seksuologiczną, podczas której mógłby Pan się odrobinę "podszkolić" w zakresie seksualności i nauczyć się oddzielać "normę" od "deficytu". Dla pełnego uspokojenia namawiałbym też na kontrolną wizytę u lekarza, celem sprawdzenia ogólnego stanu Pańskiego zdrowia.

Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy