Problemy z erekcją podczas kontaktów z kobietami

Witam, mam 22 lata. Mam ogromny problem z masturbacją. Jestem uzależniony od kilku lat, robię to nagminnie, czasami nawet kilka razy dziennie. Doprowadziło to do braku podniecenia i erekcji podczas zbliżenia z kobietami. Próbowałem już mnóstwo razy i nic, mam już tego dość i muszę w końcu coś z tym zrobić. Dodam, że podczas onanizowania wzwód też nie jest taki jak powinien. Aktualnie nie onanizuje się dopiero tydzień - myślę, że wytrzymam o wiele dłużej i zrobię wszystko, aby mi się udało. Proszę o poradę, co mam zrobić, czy erekcja powróci? Mam skonsultować się z lekarzem? Jakieś leki? Proszę o pomoc w tej sprawie. Mam dziewczynę od jakiegoś czasu - próbowałem dwa razy współżyć i niestety nie udało się, kocham ją i pragnę w końcu być normalny i zrobię wszystko, bo tak się nie da żyć! Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Witam serdecznie!
Ewidentnie zauważył Pan jedno z najczęstszych powikłań nadmiernej masturbacji. Zaprzestanie onanizowania się jest bardzo dobrym krokiem. Nie jestem jednak pewna czy sam chęć zerwania z nałogiem okaże się wystarczająca. W podobnych sytuacjach zawsze zalecana jest przynajmniej konsultacja seksuologiczna. Seksuolog po dokładnym zebraniu wywiadu z pacjentem jest w stanie ustalić, czy ten potrzebuje farmakoterapii bądź psychoterapii. Może oczywiście uznać, że te nie są potrzebne.
W obecnej sytuacji wskazane jest dalsze pozostanie w abstynencji ( lub przynajmniej ograniczenie onanizmu) oraz zwiększenie częstotliwości zbliżeń z partnerką. Nie muszą być to pełne stosunki z penetracją. Początkowo wystarczy stymulacja ręką czy seks oralny. Warto jednak przyzwyczajać członek do różnych bodźców.
Pozdrawiam