Problemy z erekcją przy pełnym wzwodzie

Witam mam 19 lat poznałem fajną dziewczyne po miesiącu czasu doszło do stosunku miedzy nami co się okazało miałem problem z wzwodem i erekcją ,miną tydzień postanowiłem spróbować ponownie i nie miałem problemu z wzwodem stał idealnie lecz miałem problem z erekcją przez co jest to spowodowane dodam że przez 3 lata masturbowałem sie własnie próbuje z tym skonczyć czy ma to związek z masturbacją prosze o pomoc bardzo sie tego wstydzę

Proszę doprecyzować z czym konkretnie był problem. Wzwód i erekcja to tożsame wyrażenia. Często podczas pierwszych kontaktów z nowym partnerem jesteśmy bardziej zdenerwowani, co może wpłynąć z jakość erekcji, jednak w większości przypadków mija wraz z trwaniem związku. Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Wzwód to erekcja. Prawdopodobnie ma Pan na myśli wytrysk - ejakulację. Początki życia seksualnego dla większości osób wiążą się z różnego rodzaju trudnościami. Ze względu na to, że dotychczas miały miejsce tylko dwa stosunki, jest naturalne, że mogły one nie być "idealne". Trudność w osiągnięciu wytrysku zazwyczaj wiąże się z przeżywanymi emocjami, stresem, lękiem (często nieświadomym). Może także wiązać się z przyzwyczajeniami masturbacyjnymi - kontakt seksualny niesie inne doznania (zarówno fizyczne, zmysłowe, jak i psychiczne) niż masturbacja. Najczęściej właściwą receptą jest czas i cierpliwość oraz pozytywne nastawienie do siebie, partnerki i współżycia.

Pozdrawiam!