Problemy z erekcją u partnera a stosowanie leków na nadciśnienie

jestem mężatką od 22 lat. Mąż 48 lat i ma problemy z erekcją. Ma nadwagę, nadciśnienie (Ramve i Nedal) staraliśmy się urozmaicić seks w inny sposób, jednak z czasem prawie całkowicie zastąpił on męża... nie chcąc go jeszcze bardziej dołować nic nie mówiłam, ale teraz straciłam ochotę na cokolwiek i mąż to też zauważył. Odkąd pamiętam, mąż zawsze bardziej chciał niż mógł... nie wiem, czy da się namówić na wizytę u seksuologa, ale zrobił się z tego duży problem.

Problemy należy wiązać głównie z chorobą, a nie z lekami. Zwłaszcza Nedal (nebiwolol) należy do beta-blokerów mile widzianych przez lekarzy seksuologów.
Na Pani miejscu zachęciłbym męża do wspólnej wizyty u lekarza seksuologa.
Zwykle można poprawić funkcjonowanie w sferze intymnej, w tym wypadku w młodym jeszcze wieku; wpłynełoby to pozytywnie na Wasze relacje.
Pozdrawiam. JW, blog.seksuologia.com

Dzień dobry!

W związku z wiekiem i schorzeniami męża, zaburzenia erekcji są, niestety, bardzo często współwystępującym problemem. Właściwym kierunkiem jest wizyta u lekarza seksuologa i podjęcie leczenia farmakologicznego. Dobrym uzupełnieniem mogłaby być także wspólna konsultacja z terapeutą małżeńskim.

Pozdrawiam!