Problemy z erekcją w wyniku uzależnienia od masturbacji

Przeczytałem ostatnio o problemach z erekcje podczas stosunku związanych z uzależnieniem od masturbacji - przyzwyczajenie członka do jednego bodźca. Moje pytanie jest takie, czy zmiana sposobu masturbacji może rozwiązać problem. tj. odzwyczaić od jednego bodźca ? Czy zmiana np. na jakieś akcesorium do masturbacji ?

Dzień dobry.

Udziwnianie sposobów masturbacji skutkować może tylko jeszcze większym "zafiksowaniem" się na niej, dlatego nie polecałbym takiego rozwiązania.
Dodać można, że uzależnienie od masturbacji wiąże się nie tyle z przyzwyczajeniem członka do takiego rodzaju stymulacji, ile z psychicznym uwarunkowaniem przede wszystkim na własne zaspokojenie.

Pozdrawiam.

Witam, w Pana wieku wskazane byłoby aby realizować swoje potrzeby seksualne w przede wszystkim w relacji z kimś drugim, może lepiej, zamiast wymyślać inne techniki masturbowania się warto rozpocząć poszukiwania stałej partnerki? Pozdrawiam