Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z głosem po resekcji tarczycy

Witam , jestem po całkowitej resekcji tarczycy , i mam problemy z głosem, mam chrypkę , nie mogę głośniej nic powiedzieć, krzyczeć wcale. Mówienie strasznie mnie męczy, gdy piłam krztusiłam się, ciężko mi się strasznie oddychało. Minął ponad miesiąc od operacji a głos nie powrócił do normy. Proszę o rady.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, jednym z rzadkich powikłań po operacyjnym usunięciu tarczycy (z zależności od przyczyny choroby, warunków anatomicznych u chorego) jest podrażnienie lub uszkodzenie nerwów krtaniowych, co objawia się właśnie chrypką, utrudnionym oddychaniem. Odnośnie rokowań w Pani konkretnym przypadku wymagana jest jednak konsultacja laryngologiczna.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam, objawy opisane przez Panią kwalifikują się do oceny foniatrycznej. Pomocny może być również logopeda zajmujący się pacjentami, którzy przeszli laryngektomię. Taką osobę może wskazać foniatra. Można również pytać w większych szpitalach, gdzie zawiązują się grupy osób mających różne problemy z głosem po operacjach. Z poważaniem Olimpia Brzozowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy