Problemy z głosem u 14-latka

Witam mój syn ma 14 lat i jest c wokalista ma od jakiegoś czasu ma problem z głosem nie potrafi śpiewać wysoko i nisko głos mu sie łamie i czasami zanika co może być przyczyną??

Witam. Zaburzenia wysokości głosu są częso związane z mutacją. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona tymi problemami z wysokoscią głosu, to może warto byłoby odwiedzić lekarza foniatrę. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Myślę, że jest to efekt mutacji głosu, która u chłopców rozpoczyna się między 12., a 16. rokiem życia i trwa około 2 lata. Przebieg jest indywidualny i zależy od tempa dojrzewania konkretnej osoby. Może Pani skonsultować się z foniatrą lub laryngologiem.

Nieprawidłowa emisja głosu. Jeśli jest w okresie dojrzewania to zmiany mogą być spowodowane mutacją.Należałby to skonsultować najlepiej z foniatrą.