Problemy z gojeniem rany po ekstrakcji ósemki?

Miał usuwaną górna osemkę rana brzydko sie goiła powieważ cały czas dostaje mi sie jedenie do tej rany już minoł tydzień czasu a rana dopiero zaczyna sie goić miłam wkładane tableki przeciw bolowe i zapalne wkładane do rany czy mogę sama jakoś wyciagnać albo jakaś moze płukanka domowa te resztki jedzenia z tej rany bo wizyte kontrolna mam w środę? I co sie stanie jak tego sobie wyciagne ?

Witam. Zdecydowanie nie powinno się usuwać włożonych przez stomatologa lekarstw na własną rękę. Proponuję delikatne płukanie jamy ustnej roztworem szałwii lub płynem do płukania ust.