Problemy z higieną jamy ustnej u 4-latki

Moja córka ma 4 latka. Ile razy zaglądam do jej buzi, tyle razy jestem chora... Mała miała zamykane podniebienie miękkie. Wszystko w porządku. Ząbki były ładne do pewnego momentu.... teraz się wszystko posypało. Miałam z nią parę podejść do stomatologów, ale nic nie dało się zrobić. Mała ani dobrocią a ni złością nie otworzy buzi.... były( i są ) rozmowy, zabawy w dentystę, czytanie książeczek o tej tematyce,... nie mam siły. szczotkowanie też nie wygląda tak jak powinno,...

Witam. Proszę poszukać w Pani okolicy gabinetu, gdzie wykonywane są zabiegi po zastosowaniu gazu rozweselającego. Gaz ten jest całkowicie nieszkodliwy.

Jeśli z córką nie ma dobrej współpracy, to proponuję wykonać leczenie w podtlenku azotu lub zastosować w porozumieniu z pediatrą premedykację. Najlepiej poszukać lekarza pedodontę, który zajmuje się leczeniem dzieci. Powodzenia :-)