Problemy z integracją sensoryczną i ich wpływ na relacje w rodzeństwie

Czy problemy z integracją sensoryczną jednego z dzieci wpływają na relacje w rodzeństwie i w jakim stopniu zachowania starszego z nich wpływają na młodsze? Czy młodsze podpatrując może się uczyć zachowań od starszego (mimo że rozwija się prawidłowo)?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie napisała Pani w jakim wieku są dzieci, więc trudno jest ocenić jak wielki wpływ mają zachowania starszego dziecka na młodsze. Pyta Pani również, czy młodsze z rodzeństwa może uczyć się pewnych zachowań od starszego - może, między innymi poprzez naśladownictwo.
Pozdrawiam