Problemy z jedzeniem - czy to początki anoreksji?

Witam. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że jestem chłopakiem. Szukałem trochę o anoreksji, ale dotyczyła ona samych kobiet. Mam 57 kilogramów wagi przy 175 cm wzrostu, co od razu wskazuje na to, że mam niedowagę. Ostatnio zauważyłem, że mogę nie zjeść nic cały dzień i nie jestem wcale głodny, choć mój żołądek najpewniej domaga się jedzenia, zaś gdy jestem głodny, to chwilę po najedzeniu czuję w żołądku jeszcze odrobinę głodu, ale ciężko mi coś przełknąć. Raz zdarzyło się pod koniec listopada, że skręcało mnie z głodu, a mimo to nic nie przechodziło mi przez gardło, ale na drugi dzień powoli się to ustabilizowało. Czy może mieć to jakiś związek początkiem lub zagrożeniem anoreksją?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Z pewnością masz niedowagę, trudno mi jednak stwierdzić, czy są to początki anoreksji.
Osoba cierpiaca na anoreksję zazwyczaj zaczyna od stosowania diety - np. wegetariańskiej, makrobiotycznej w celach ,,zdrowotnych" lub chcąc zrzucić parę kliogramów. Zazwyczaj masa ciała jest na początku prawidłowa. Typowy jest lęk przed przytyciem i poświęcanie dużej ilości czasu na przeliczanie kalorii.
Piszesz jedynie o okresowym braku łaknienia, który może mieć wiele przyczyn - powodować może go np. stres i błędy żywieniowe.
Proponuję, abyś zgłosił się  do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty.

Z pozdrowieniami