Problemy z jedzeniem po resekcji żołądka, śledziony, części przepony i przełyku z powodu raka wpustu żołądka

Witam, mój tato w listopadzie zeszłego roku przeszedł operację usunięcia żołądka, śledziony, części przepony i części przełyku-rak wpustu żołądka. Niestety od tamtej pory pojawiły się problemy z jedzeniem. Tato w tej chwili po każdym posiłku lub nawet napoju wymiotuje - czymś w rodzaju, jak to określa kwaśnej piany (nie jest to treść pokarmowa). Przepisane leki sterydowe i controlok zupełnie nie pomagają. Czy istnieję jakuś sposób, aby pozbyć się tej dolegliwości.

Objawy u pacjenta wskazują na złą tolerancję pokarmu z zarzucaniem treści jelitowej. Lek controloc nie pomoże tu - bo jego miejscem działania jest żółądek (który został wycięty). Proponuję wykonać badania (gastroskopia, badanie kontrastowe rtg) po to, aby właściwie rozpoznać przyczynę problemów.