Problemy z jedzeniem po spożyciu alkoholu

Witam, czasami zdarza mi się,że po spożyciu alkoholu nie mogę nic jeść,gdy coś zjadam od razy boli mnie brzuch i wymiotuję, taki stan utrzymuję się kilka dni. Czy stres może mieć na to wpływ ? Dodam,że często się denerwuję i wtedy tez nie mogę jeść, odczuwam ból brzucha i mdłości.

Aleksander Ropielewski

Mogą to być objawy choroby wrzodowej. Alkohol podobnie jak stres nasila wydzielanie soku żołądkowego a dodatkowo podrażnia śluzówkę żołądka. Sugeruję kontakt z lekarzem.