Problemy z jelitami przy zakażeniu bakterią Helicobacter Pylori

Witam, mam helikobakterie pylori oraz od pewnego czasu zmagam się z biegunką połączoną ze śluzem, krew na papierze, bóle jelit i ogólnie źle się czuje.Mam pytanie, czy kłopoty z jelitami mają coś wspólnego z tą bakterią? Czy w jelitach mogą występować też bakterie, które sprawiają ból i biegunki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bakteria H. pylori najprawdopodobniej nie ma tu nic do rzeczy. Wskazana jest diagnostyka w kierunku nieswoistych chorób zapalnych jelit. Powinien zostać wykonany posiew kału - w kierunku Clostridium difficile oraz badanie rektoskopowe i kolonoskopia.