Problemy z karmieniem 9-tygodniowego dziecka

Poprzednim razem złe skomponowałam pytanie gdyż nie zamieściłam w nim wszystkiego. Po wyjściu ze szpitala karmiłam dziecko przez nakładki na piersi gdyż tak poradziła mi polozna ( wklęsłe brodawki). Ale po 3 tyg dziecko było juz w stanie je złapać i odstawiłam je. Teraz dziecię ma 9 tygodni i od dwóch nie chce ssać z piersi bez nakładki choć bez problemu łapie pierś. Po karmieniu muszę jeszcze go dokarmić ok 40-120 ml pokarmu sztucznego. Jak odciągając mleko to bez problemu z jednej piersi 90ml

Aleksander Ropielewski

Należy próbować przystawiać dziecko do piersi a z czasem powinno zacząć ssać pierś. Jeżeli jednak takie postępowanie nie przyniesie efektu konieczne będzie ograniczenie się do dokarmiania pokarmem odciągniętym. Bardzo możliwe, że z wiekiem dziecko będzie chętniej jadło pokarm z piersi. Należy pamiętać, że jest to dla dziecka duży wysiłek.