Problemy z karmieniem butelką ośmiomiesięcznej córki

Moja ośmiomiesięczna córeczka odmawia picia z butelki. Dotychczas Piła tylko i wyłącznie mleko z piersi. Za 2 tygodnie wracam do pracy i nie wiem co mam robić. Przeczytałam już chyba wszystkie dostępne artykuły i wyprobowałam wszystkie możliwe butelki, kubeczki itp. Każda próba kończy się przeraźliwie płaczem. Proszę bardzo o radę. Boję się że córeczka się odwodni. Poza w każdej z piersi mam nie wielę ponad 20 ml mleka i martwię się że to za mało. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy w takiej sytuacji podawać jej kaszki mleczne - łyżeczką. I zachęcać do picia z butelki, jednak nie pod presją i bez nerwów. Cierpliwie, w końcu dziecko polubi picie - wody, soków (najlepiej przecierowych). Poza tym wodę otrzymuje ono także z diety-zupy warzywne i owoce.

Już tak małe dzieci lubią pić przez rurkę (słomkę). Naukę najłatwiej przeprowadzić przy pomocy soku w kartoniku - lekko ściskając, najpierw Pani sama "wtłoczy" sok do ust dziecka. Dzięki temu szybko zrozumie, jak należy pić przez rurkę. W sprzedaży są kubeczki z rurkami, do których może Pani wlewać mleko, wodę, cokolwiek.
Problem może też dotyczyć smaku. Niech Pani spróbuje najpierw odciągnąć trochę swojego pokarmu, by podać go z naczynia. Potem można domieszać trochę mleka modyfikowanego i stopniowo zmieniać proporcje. Warto też spróbować różnych mieszanek, może na mleko innego producenta dziecko łaskawiej spojrzy.
Natomiast przy karmieniu z butelki warto poprosić inną osobę, bo Pani zapach wciąż kojarzy się córce z przytuleniem do piersi - a z tego trudno maluchom bez "walki" zrezygnować.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/