Problemy z kłótniami w związku

Hej. Jestem z chłopakiem 7 miesięcy. Bardzo różnie z nami bywa, bo mamy różne charaktery. On raczej jest zamknięty w sobie, ja natomiast stawiam wszystko jasno. Kłóciliśmy się dość często, bywało, że nawet problem był bez przyczyny. On rezygnował z nas, jednak nie mógł długo wytrzymać. Kwestia max tygodnia osobno. Ostatnio było super, jednak stwierdził, że za bardzo go kontroluję i musi odpocząć. Chce przerwy, a ja nie wiem co mam robić. Kocham Go, jak nikogo wcześniej i bardzo mi na nim zależy.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty (new dawn life flow therapy).pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry.

Wydaje się, że opisane różnice temperamentów skutkują nieporozumieniami i kłótniami, potęgowanymi przez różnego rodzaju niedopowiedzenia i domysły.
Sugerowałbym więc poważną i spokojną rozmowę z partnerem, szczere wyznanie tego, co Pani napisała w poście oraz większą dbałość o utrzymanie wzajemnej "nici porozumienia".

Pozdrawiam.

Pisze Pani o różnych charakterach, z tego wynikają różne potrzeby Pani i Pani chłopaka, różne oczekiwania odnośnie związku. Warto o tym na spokojnie porozmawiać - s jednej strony przedstawić swoje oczekiwania, z drugiej być gotowym na to, by usłyszeć partnera. Na wypracowanie kompromisów w związku potrzeba czasu i gotowości z obydwu stron. Mogą Państwo skorzystać także z pomocy terapeuty par.