Problemy z komunikacją w związku i wyjaśnianiem sensów rozmowy

Witam, mam problem z komunikacją w związku, często jest tak że podczas rozmowy powiem coś na szybkiego chłopakowi on zacznie dopytywać i wychodzi zupełnie coś innego niż to co powiedziałam na początku. Uważam, że jeżeli wytłumaczyłam mu o co konkretnie mi chodziło jest ok, natomiast on,ze chce go okłamać :( staram się mówić tak, żeby nie doszukiwał się drugiego dna jednak nie chcę też cały czas myśleć jak to powiedzieć, żeby nie było znowu kłótni bo wariuję od tego :( proszę o rady dla nas

Witam, warto byłoby przyjrzec sie bliżej z pomocaspecjalisty Waszej komunikacji, aby ustalić przyczyny braku zrozumienia. Pisze Pani tez , że komunikacja z partnerem jest dla Pani obciążająca, a tak nie powinno byc, dlatego aby zbudować zdrowy zwiazek zachęcam do konsultacji z psychologiem, lub psychoterapeuta. Pozdrawiam

Ważne, by zmiana była po obydwu stronach i by starali się Państwo akceptować siebie nawzajem. Jednocześnie warto pamiętać, że w związku w który oboje są zaangażowani, "docieranie się" i szukanie porozumień może trochę potrwać, wymaga jednak wspólnej pracy i zmian. Zachęcam do podejmowania rozmów na ten temat i wypracowywania sposobów komunikacji, które będą akceptowane przez obydwie strony.

Praca nad komunikacją jest jedną z fundamentalnych zadań, które należy wykonać by związek przynosił satysfakcję dla obu stron. Komunikacja to przede wszystkich proces dwustronny, w którym obie strony muszą zauważyć problem i chcieć go rozwiązać wspólnie. Jeśli zależy Pani na poprawie komunikacji, proszę udać się razem z partnerem do specjalisty na poradę. W ten sposób osoba kompetentna będzie mogła przyjrzeć się schematom komunikacyjnym, których używacie, odkryć źródło takich wypowiedzi oraz co najważniejsze usprawnić Waszą komunikację. Pani obawy co do konsekwencji dla związku, z powodu takiej długiej "obawy" przed swobodnym mówieniem tego, co się czuje i myśli, są zasadne.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Dzień dobry, wydaje mi się, że warto porozmawiać z chłopakiem na temat jego podejrzeń, dlaczego jego zdaniem miałaby go pani okłamywać? Jaka ma pani motywację? Pozdrawiam.

Dobry pomysłem byłoby wspólne wybranie się na rozmowę do psychologa, który zajmuje się parami, aby specjalista mógł przyjrzeć się waszej komunikacji i wspólnie z wami znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy. Może warto pomyśleć o terapii dla par, aby przepracować mało konstruktywne wzorce. Pozdrawiam i życzę powodzenia.