Problemy z koncentracją, bóle głowy i napady furii

Witam :) mam 18 lat i od pewnego czasu mam problemy z koncentracją. Codziennie odczuwam bóle głowy i dość często mam napady furii. Polegają one na tym, że bardzo szybko wkurzam się tak, że nie mogę złapać powietrza a ból głowy jest tak silny, jakby miała za chwilę wybuchnąć.Najgorsze jest to, że jak już przejdzie mi ten napad agresji to po 5 minutach zapominam o wszystkim, co się działo kilka minut wcześniej. Czasem widzę iskierki w powietrzu. Czym może to być spowodowane?

Dolegliwości, które Pani opisuje mogą towarzyszyć tzw. migrenie z aurą. Aura to zazwyczaj objawy wzrokowe towarzyszące silnemu bólowi głowy, np. mroczki, błyskające światła, zaburzenia ostrości widzenia. Warto zapisywać przebieg Pani ataków i czynniki je poprzedzające, które mogą prowokować bóle głowy. Proszę skonsultować się z lekarzem neurologiem. Jest wiele rodzajów migren i dopiero wizyta u specjalisty i wywiad lekarski pomoże postawić diagnozę i zalecenie dalszych działań. Bóle głowy mogą również towarzyszyć różnym chorobom, dlatego niezbędna jest bezpośrednia wizyta u lekarza.
Zachęcam do równoczesnego kontaktu z psychologiem albo psychoterapeutą. Pisze Pani, że szybko wpada Pani w złość. Być może jest tak, że silne emocje prowokują u Pani ból głowy. Warto przyjrzeć się temu razem ze specjalistą i wypracować sposoby na radzenia sobie z trudnymi odczuciami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak

Dzień dobry,

Proszę skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.