Problemy z koncentracją, drętwienie ciała i zawroty głowy po odstawieniu leku Setaloft

Brałam setaloft nie cały rok z powodu nerwicy lękowej.16 dni temu dr psychiatra stwierdziła że juz jestem zdrowa i moge odstawic setaloft.odkąd niebiore.Jestem czasem taka zdezorientowana,nie moge się skoncentrowac.Za dnia mam trwające kilka sekund takie"odrętwienie ciała'i przechodzące prądy po całym ciele,uczucie zawrotów głowy jak z karuzeli,oraz tego co napisałam wcześniej jest straszne.Zastanawiam sie co było by lepiej,poczekać aż objawy miną,czy kontynuować leczenie nadal.co mam robić?

Lek ten nie powinien być ostawiony nagle, odstawianie odbywa się stopniowo i zależnie od samopoczucia pacjenta w czasie zmniejszania dawek leku, trudno ocenić jakie będzie dalsze samopoczucie bez leku,objawy mogą przeminąć, ale wymaga to dalszej obserwacji.

Witaj,
myślę,że nerwica korzystnie się leczy metodą psychoterapii.Stanowi bowiem efekt wewnętrznego konfliktu,który nie mógł z jakiegoś powodu być zlikwidowany przez siły psychiczne chorego i ujawniły się w postaci fizycznej dolegliwości.Lęk jest zresztą często trudniejszy do zniesienia niż ból.
Nie czekaj więc na samoistne wygaśnięcie lecz zapisz sie na wizytę u psychoterapeuty lub dobrego psychologa zajmującego się psychosomatyką.To daje zarówno konfort psychiczny,jak i skutecznie usuwa przyczyny objawów,nie same ich skutki.
Serdecznie zachęcam i pozdrawiam.