Problemy z koncentracją i pamięcią, rozkojarzenie oraz zaparcia

Witam.Mam na imie Beata.Od dluzszego czasu mam problem z koncentracja,nie potrafie skupic sie na jednej rzeczy.A jak gdzies ide i mam cos mowic to zapominam wszystko i stresuje sie zaraz jestem cala mokra.Jestem w niemczech ,rozumiem co do mnie mowia ale robie zle.Jestem jakas rozkojarzona.Mam tez problem z wyproznianiem sie bo nie zalatwie sie jak ktos jest w domu a tym bardziej obcy z tego nabawilam sie zaparc.Co jest ze mna nie tak?

Witam,

podane przez Panią objawy mogą być powodowane wieloma czynnikami, począwszy od źródeł typowo czynnościowych, natury filologicznej. Oczywiście, zgodnie z samoobserwacją nie można wykluczyć wątków związanych z psychiką i tu mam na myśli: zaburzenia koncentracji,zapominanie, intensywne poruszenie w trudnych sytuacjach, czy problemy związane z wydalaniem, występujące na przykład w nerwicach lub depresjach. Warto udać się zarówno do lekarza rodzinnego (badania podstawowe), ginekologa lub endokrynologa (gospodarka hormonalna) oraz psychologa lub psychiatry w celu uzyskania pełno-obrazowej diagnozy. Widzę jednak, że najbliżej Pani w tym momencie do "zaopiekowania się" własnym myśleniem i emocjami, także jak najbardziej zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.

Prawdopodobnie sytuacja, w której Pani obecnie jest, spowodowała, ze podlega Pani olbrzymim napięciom psychicznym związanym ze stresem. Objawy, które Pani opisuje mogą być objawami psychosomatycznymi organizmu. Zaburzenia jelit dodatkowo na to wskazują, istnieje zaburzenie zwane jelitem drażliwym. Proszę znaleźć sobie w Niemczech kogos, kto da Pani wsparcie i zrozumienie