Problemy z koncentracją i pamięcią u 19-latka

Witam. Jestem mężczyzną lat 19. Od jakiegoś czasu dostrzegam u siebie problemy z koncentracją i pamięcia, a także coraz częściej w trakcie pisania i mówienia "zjadam" słowa, a czasami całe zdania. W pisaniu zamieniam ze soba samogloski a, e, o. Czasami mam problem utrzymać rzeczy w dłoniach, po prostu upuszczam je, jednak zaraz po upuszczeniu mogę je złapać zanim spadną na ziemie. Co może być przyczyną?

Witam,
pisze Pan o dosyć nagłych i poważnych zmianach. Z pamięcią, koncentracją, funkcjami językowymi oraz analizą i syntezą wzrokową ,związana jest nierozerwalnie praca mózgu. Najlepiej gdyby jak najszybciej wybrał się Pan na wizytę do psychologa klinicznego oraz do neurologa. Zarówno jeden jak i drugi specjalista zrobią szczegółowe badania.