Problemy z koncentracją i skupieniem uwagi

Witam od dzieciństwa mam problem z koncentracją i utrzymaniem uwagi. Nawet jak rozmawiam z inną osobą to jestem w stanie się wyłaczyc czasami nie wiem co ktoś do mnie powiedział. Ciągle bujam w obłokach prowadzę podwójne życie. nie potrafię rozstać się ze swoimi marzeniami, w nich jestem szczęśliwa. a w życiu realnym nie bo jestem niewolnikiem własnych emocji, nie robię tego na co mam ochotę, a w tym drugim świecie jestem wolna. czy to jest jakieś zaburzenie?

Witam
Prosze się zgłosić na wizytę do psychologa i z nim porozmawiać o swoich wątpliwościach. Do trafnej diagnozy i odpowiedzi na Pani pytania będzie potrzeba dłuższa rozmowa.
Pozdrawiam B.K.

Witam, nie wiem czy jest to zaburzenie, ale rozumiem, iż utrudnia to Pani życie dlatego warto udać się do psychologa i porozmawiać o tym o czym Pani napisała. Psychoterapia daje wiele możliwości, zachęcam. Pozdrawiam serdecznie.

Witam. Z tym pytaniem proszę jak najszybciej zgłosić się do psychoterapeuty, po to, aby np. zrozumieć co takiego jest w świecie realnym, co powoduje, że zbudowała pani sobie świat ochronny, jakie są pani potrzeby i wartości, które chce pani realizować w życiu. Powodzenia