Problemy z koncentracją i zapamiętywaniem u 21-latka

Zaczne najpierw ze mam 21 lat , od 2 lat obserwuje u siebie problemy z zapamietywaniem i koncetracja na poczatku to bagatelizowalem bo myslalem ze to spowodowane moim trybem zycia , praca praca praca ale robi sie to coraz bardziej uciazliwe , cierpi na tym moja dziewczyna ktora mowi mi sporo rzeczy a ja wiele z nich nie moge zapamietac , chociaz wiele razy mi to powatarza , mam problemy tez z odpowiednim ulozeniem w glowie tego co chce powiedziec nawet teraz zapomnialem o czym mialem wspomniec

Witam
Niewiele pisze Pan o tym, jaki tryb życia
Pan prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywał
Pan jakieś trudne sytuacje?
Czy pracuje Pan w stresie, pod presją czasu?
Problem z pamięcią i koncentracją u ludzi
młodych najczęściej spowodowany jest
brakiem snu, stresem, przemęczeniem,
depresją lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. Od dłuższego czasu (dzięki przeprowadzonym starannym badaniom) wiadomo, że silny i/lub długo utrzymujący się stres wpływa negatywnie na naszą uwagę. Uwaga to nasza naczelna funkcja poznawcza. Od niej zależą procesy naszej pamięci. Im silniejszy i/lub długo utrzymujący się stres tym większe problemy mogą pojawić się z zapamiętywaniem nowego materiału, przechowywaniem zapamiętanego materiału i odtwarzaniem materiału. Moim zdaniem warto byłoby przyjrzeć się źródłom i naturze stresu w Pana życiu. Proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/