Problemy z koncentracją, myśli samobójcze po urodzeniu dziecka

Witam.Jestem Ewelina.Mam 21 lat.Mam 2,5roczne dziecko.Rok po urodzeniu dziecka jestem przemęczona,zdenerwowana,zestresowana,wszytko mnie denerwuje,mam myśli samobójcze.Mój partner mnie codziennie denerwuje specjalnie.. ciągle jestem senna i mało śpię.Brak koncentracji i krótka pamięć.Prosze o pomoc

Podobne objawy mogą być sygnałem zarówno przemęczenia, kryzysu jak i poważniejszych trudności (jak n depresja). Zachęcam do spotkania z lekarzem psychiatra i/lub psychologiem, podjęcia diagnostyki i terapii. Szczególnie, jeśli pojawiają się myśli samobójcze pomoc specjalistyczna jest konieczna.

Witam, proszę się zwrócić do lekarza, ponieważ opisane objawy mogą mieć różne przyczyny psychologiczne jak i medyczne. Wspomniała Pani, że partner specjalnie Panią denerwuje, swój stan wiąże Pani również z narodzinami dziecka, ma Pani obniżony nastrój. Warto poruszyć te tematy w trakcie konsultacji z psychologiem. Proszę nie zwlekać. Przesyłam link, gdzie może uzyskać pani szybką pomoc psychologiczną:
http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/mazowieckie
lub zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia
depresyjne
. Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja jest schorzeniem całego organizmu.
Nieleczona depresja wciąż powraca i prowadzi
do silnego pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Przede wszystkim uniemożliwia normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie
Proszę nie zwlekać, pani samopoczucie
negatywnie wpływa na rozwój Pani dziecka.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Sytuacja, którą Pani opisuje może wynikać zarówno z przemęczenia, z braku satysfakcji w związku i z trudu opieki nad małym dzieckiem. Może również być wynikiem zaburzeń osobowości, czy też procesu chorobowego takiego jak depresja. Bardzo istotna jest tutaj diagnostyka oparta na rzetelnym wywiadzie. Powinna Pani udać się na konsultację. Początkowo radziłabym pójść do dobrego psychoterapeuty. On, po przeprowadzeniu z Panią rozmowy, zaproponuje odpowiednią pomoc. Jeżeli uzna, że niezbędna jest dodatkowa konsultacja u lekarza psychiatry, należy z niej skorzystać. Bardzo ważne jest to, by zadbała Pani o siebie. W tym przypadku dbając o siebie, zadba Pani również o dziecko.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Droga Pani, to co Pani napisała kwalifikuje panią do zasięgnięcia porady u psychologa/ psychoterapeuty. proszę nie zostawać dalej bez pomocy i wsparcia i zadbać o siebie i dziecko. Jest pani młodą osobą, którą być może trudy macierzyństwa, problemy z partnerem i Pani wiadome trudności na dzień dzisiejszy zaczęły przerastać. Konsultacja i szczegółowy wywiad może pomóc Pani na podjęcia odpowiedniej terapii.
Pozdrawiam

Witam Panią,
Nie wiem czym się Pani zajmuje poza opieką nad dzieckiem Z Pani informacji wynika, że partner Panią denerwuje specjalnie. Może razem pójdźcie do psychologa lub psychoterapeuty i porozmawiajcie jak można poprawić Waszą relację? Jeżeli jest Pani w stałym napięciu związanym z postawą partnera to nic dziwnego że jest Pani przemęczona. Ja bym od tego zaczęła.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl