Problemy z koncentracją przy nauce

Witam, mam 18 lat i straszne.problemy z koncentrscją przy nauce. Gdy biorę się za odrabianie lekcji,naukę czy czytanie lektury nie mogę się skupić,wszystko mnie rozprasza, mogę kilka razy czytać tekst a i tak go nie rozumiem. Dodam jeszcze,że jestem bardzo nerwowa,wszystko do okoła mnie drażni. Już nie daje sobie z tym rady. Boję się,że jeśli dalej będę miała takie problemy z koncentracją i nauką to nie zdam matury. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Kasia.
18 LAT ponad rok temu

Czy trudności w koncentracji się tylko przy nauce? Czy potrafi się Pani skupić przy robieniu innych rzeczy? Co ostatnio zmieniło się w Pani życiu, czy wydarzyło się coś ważnego/trudnego? Jest Pani w ważnym momencie swojego życia- matura, wybór studiów- samo to, może być źródłem pewnego stresu, który objawia się trudnością w koncentracji.
Jeśli objawy się będą utrzymywać lub nasilać zachęcam do kontaktu z psychologiem, który będzie mógł dokładnie przyjrzeć się problemowi.

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem, nadmiernym korzystaniem z komputera,
smart fonu lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też zaburzeniom nerwicowym, stanom lękowym i depresji.
Napisała Pani „jestem bardzo nerwowa, wszystko dookoła mnie drażni”
Pani nadmierna nerwowość może być reakcją obronną psychiki
na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem
i ewentualnie terapia psychologiczna.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl