Problemy z koncentracją u 11-latka a schizofrenia

Mój 11 letni syn ma problem z koncentracją uwagi . Ostatnio ma incydenty typu"zawieszenia". Nie traci przytomności ale przez ok.5- 10 minut mówi od rzeczy . Określa to jako ciepło w środku. Badania EEG są w granicach normy (wcześniej był zbyt duzy przepływ fal wolnych) Badania nie wskazują na podłoże neurologiczne. Poza tym jest pogodny, nie izoluje się, dąży do kontaktu z dziećmi. Ma lęki przed zamykaniem drzwi i ciemnością. W rodzinie nie ma tej choroby. Czy to może być schizofrenia?

Dzień dobry,

Najlepiej jak skontaktują się Państwo z lekarzem psychiatrą /dziecięcym/, który WYŁĄCZNIE W KONTAKCIE OSOBISTYM jest w stanie zdiagnozować objawy syna.