Problemy z koncentracją u 8-latki

Witam mam problem z corka ma 8 lat do szkoly poszla jako 5 latka z grudnia jej problemem jest rozkojazenie i nie moze sie skupic na zadanym zadaniu .jak jej moge pomoc .

Dzień dobry!

Konieczne jest, aby psycholog osobiście nawiązał kontakt z dzieckiem i zdiagnozował trudności - a także przede wszystkim zalety i mocne strony - córki. Wiele dzieci ma w początkach nauki szkolnej trudności z koncentracją. Szczególnie jeśli rozpoczęły naukę bardzo wcześnie. Być może, mimo trudności, córka rozwija się całkowicie prawidłowo, ale we własnym tempie i nie osiągnęła jeszcze pełnej gotowości szkolnej. Wymagania i oczekiwania wobec niej mogą być nadmierne i nieadekwatne do jej możliwości.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Proszę zwrócić uwagę na systematyczny, ośmiogodzinny sen, odpowiednie i wartościowe odżywianie, wprowadzić aktywność fizyczną na powietrzu.

I proszę porozmawiać z córką, bo być może pojawiła się jakaś u niej trudność - o której Pani nie mówi, a przeżywa to w myślach - co utrudnia skupienie się.
Może jest potrzeba kontrolnego zbadania poziomu morfotycznego krwi, w kierunku niedokrwistości.

Jeśli nic z powyższych, to zachęcam Panią do konsultacji z pediatrą.

Życzę Pani i Córce wszystkiego dobrego,
Irena Mielnik-Madej