Problemy z koncentracją u 9-latka

Witam mam problem z moim 9 letnim synem przez ostatni rok szkolny przestal pracowac na lekcjach siedzial45 minut. A nie pracowal w domu tak samo dosliwnie siedzie mu na flowie to pracuje jak odejde na chwile to to samo robi 1000 innych rzeczy tylko nie to powinien np.pisanie czy czytanie co mam robic

Warto skorzystać z pomocy poradni psychologiczno- pedagogicznej, bądź po prostu z dostępnego w szkole psychologa, który po zapoznaniu się z sytuacją i znając dziecko, razem z Panią znajdzie sposób na zmotywowanie ucznia, bądź mając więcej informacji dopatrzy się innych przyczyn takiego zachowania. Efektem będzie fakt, zostanie Pani włączona w proces nauki syna, razem wypracujecie wspólne metody.

Warto skonsultować się z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Zdiagnozują naturę problemów szkolnych dziecka i zaproponują możliwości wspierania jego rozwoju i edukacji.