Problemy z koncentracją w deszczowe dni

Mam problemy z koncentracją, szczególnie w deszczowe dni. Nie mogę skupić się na zadaniu, nie mam ochoty na pracę umysłową. Z drugiej strony, jak pogoda jest dobra, najczęściej czuję się dobrze i koncentruję się całkiem nieźle. Sądzę, że ciśnienie atmosferyczne ma znaczenie - jestem chyba meteopatą. Można jakoś zmniejszyć te problemy w niesprzyjające dni? Kawa pomaga tylko na kilka chwil.
ponad rok temu

Mgr Jan Rybak

Wpływ pogody na samopoczucie i wydolność psychofizyczną jest rzeczą normalną i dotyczy znacznej części populacji. Wielu ludzi chwali skuteczność umiarkowanego wysiłku fizycznego w takich sytuacjach - często przynosi lepsze skutki niż kawa, choć zdaję sobie sprawę, że gdy jesteśmy rozbici trudno zmobilizować się np. do spaceru. Z psychologicznego punktu widzenia radziłbym zaakceptować to, że czasami czujemy się gorzej z powodu złej pogody - dać sobie prawo do "gorszego dnia". Człowiek nie jest w końcu maszyną - jest częścią przyrody i żyje w jej rytmie.

Witam Serdecznie,

Proszę zaprosić do swojej codzienności aktywność fizyczną, najlepiej na powietrzu, co skutecznie poprawi koncentrację.

Jest takie powiedzenie:
Ruch zastąpi prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Życzę efektywności,
Irena Mielnik-Madej