Problemy z koncentracją w pracy i radością życiową

Dobry wieczór, od dłuższego czasu mój stan się pogarsza, zawalam w pracy , w domu robie gdy musze, nie spotykam się z koleżankami , każdy test który wypełniam na końcu ma to samo zdanie, ciężka depresja, wiele rzeczy jest mi też obojętnych , a lekarz? Kiedyś byłam raz, może dwa lata temu, nie pomogła mi , nawet mnie olala , stwierdziła że być może coś sobie ubzduralam i wyolbrzymiam, nie znajduje zrozumienia, często słyszę mówione z złością słowa weź się w garść. po co żyć w ten sposób ?

Dzień dobry,
ważne aby znalazła pani pomoc u osób, które specjalizują się w pracy nad zdrowiem psychicznym. Gorąco polecam konsultację u psychoterapeuty i/lub psychiatry (nie potrzeba skierowania od lekarza POZ). Szczególnie pomocna może być własna terapia, która może być wspierana lekami aby panią wzmocnić.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Witam,
objawy takie jak obniżony nastrój, apatia, trudności ze skupieniem się mogą być sygnałami wskazującymi na stan depresyjny. Ponieważ jest to poważne zaburzenie wymaga ono zewnętrznej pomocy, często zarówno farmakologicznej, jak i psychoterapeutycznej. Postawienie stosownej diagnozy jest podstawą do dostosowania odpowiedniego leczenia. Taka diagnoza może być postawiona tylko w indywidualnym kontakcie z lekarzem.
Rozumiem, że w związku z przeszłymi doświadczeniami ponowne udanie się do psychiatry nie jest dla Pani komfortowe, jest ono jednak bardzo ważne dla wdrożenia oddziaływań. Myślę, ze warto pamiętać, ze podobnie jak w codziennych sytuacjach spotykamy się z różnymi osobami, również specjaliści (nawet wykonujący ten sam zawód) mają różne cechy, sposoby mówienia i odnoszenia się do swoich klientów. Z tego względu warto byłoby udać się na konsultację do innego lekarza psychiatry.
Co ważne, jeśli pojawią się u Pani myśli związane z sensem życia warto skontaktować się z centrum interwencji kryzysowej w pobliżu Pani miejscowości. Dane tej instytucji znajdzie Pani w internecie
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam, bardzo mi przykro że ma Pani złe doświadczenia z lekarzem, czasem spotykam się z podobnymi stwierdzeniami i zawsze powtarzam że szkoda jest zrażać się od razu, warto dać sobie i innemu specjaliście kolejną szansę- w końcu chodzi przecież o to żeby znalazła Pani pomoc, a do tego potrzebna jest właściwa osoba do stworzenia ciepłej, opartej na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu relacji. Myślę że psychoterapia mogłaby być tutaj bardzo pomocna, psycholog nie jest lekarzem więc nie przepisze Pani leków, natomiast pomoże ocenić czy jest potrzeba ich brania i w razie potrzeby skieruje Panią do zaufanego psychiatry. Pozdrawiam, Monika