Problemy z kontaktem wzrokowym u 21-latka

Witam odkąd pamiętam cierpię na lęk przed ludźmi zwłaszcza obcymi mam problem z kotaktem wzrokowym czuje się obserwowany jakie to może być zaburzenie gdzie mogę zostać zdiagnozowany , czy jest to uleczalne?

Witam!
Niestety nie da się prawidłowo zdiagnozować zaburzenia na odległość. Musi się Pan zgłosić do psychologa, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu pomoże przedsięwziąć kolejne kroki, pokieruje Pana dalej. Pozdrawiam, J.Pluta

Aby postawić trafną diagnozę musi się Pan udać na osobistą wizytę do psychologa, bądź do psychiatry. Lęk przed ludźmi, o którym pan pisze, nie jest bowiem specyficznym objawem dla jednego rodzaju zaburzenia, lecz wchodzi w spektrum objawów różnorodnych chorób (od fobii społecznej, przez lęk paniczny, aż po zaburzenia psychotyczne). Zatem jedynie spotkanie osobiste, szczegółowy wywiad kliniczny oraz dodatkowe testy, będą uprawniały do postawienia trafnej diagnozy i podjęcia - na jej podstawie - odpowiednich działań terapeutycznych. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty i podjąć z nim współpracę! Pozdrawiam.