Problemy z kręgosłupem

Proszę o interpretację tego wyniku z prześwietlenia kręgosłupa. Duża niestabilność lędźwiowa z przesunięciem linii Klemensena do tyłu, hypoplazja krążka L5-S1, zespół kontaktowy międzykolcowy, spina bifida S1. Zachowane ruchy skoordynowania. Co to za choroba i czym grozi, jak ją się leczy? Dziękuję z góry za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie!

Nie napisał Pan nic o wskazaniach, z jakich zostało zrobione zdjęcie, i objawach, które Pan u siebie zaobserwował. Taki obraz radiologiczny może bowiem manifestować się złożonymi objawami klinicznymi bądź też przebiegać bezobjawowo. Zasadniczo schorzeniami kręgosłupa zajmują się lekarze ortopedzi, reumatolodzy bądź neurolodzy, gdy pojawiają się objawy ucisku na sploty nerwowe. Taki obraz radiologiczny mógłby dawać objawy ucisku i wymaga konsultacji neurologicznej.