Problemy z kręgosłupem a opis RTG

PROBLEMY Z KRĘGOSŁUPEM problem bóle w pasie promieniowanie do pół pleców i w nogi ,rtg opis-Lędzwiowy odcinek lekko skrzywiony i zrotowany w lewo tarczaL5-S1 zwężona.rehabilitacjia , teraz mam opis rtg innej części bo ból jest po lewej stronie pod łopatką straszne , ciężko powietrze mi się łapie brak powietrza nie raz - opis rtg - PIERSIOWY ODCINEK KRĘGOSŁUPA SKRZYWIONY NA POZIOMIE tH2-tH6 I ZROTOWANY W OSI DRUGIEJ W GÓRNYM FRAGMĘCIE POWYŻEJ Th5 w lewo, kyfoza pierśiowa znacznie spłycona

Dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą mieć złożoną etiologię. Prawdopodobnie w Pani przypadku mamy do czynienia z wtórną do zmian w odcinku piersiowym kręgosłupa skoliozą lędźwiową. W jej następstwie mogą rozwinąć się zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne powodujące różnie nasilone dolegliwości bólowe. Postępowanie w takiej sytuacji może być w początkowym okresie zachowawcze i wymaga konsultacji specjalistycznej obejmującej sprecyzowanie wywiadu lekarskiego, dokładne badanie fizykalne i analizę obrazu rtg.