Problemy z krytyką w małżeństwie

Chciałabym, aby mój mąż dał mi odczuć, że to ja jestem gospodynią w domu, matką. Chcę decydować, popełniać błędy. Przy mężu czuję się jak jakaś podkuchenna, wiecznie w coś ingeruje, wszystko by lepiej zrobił. Jak ja robię obiad to niech podziękuje, a sam niech zrobi inny, lepszy. To trwa już 7 lat! Ciągle mnie krytykuje, przez co się wycofuje i się denerwuje, dołuje mnie to, moje oburzenie przejawia się tym że mnie odrzuca od niego, chce się odseparować, uciec, bo czuję się bezwartościowa

Czas więc podnieść głowę i zadbać o siebie. Proponuję poważnie porozmawiać z mężem i podjąć kluczowe postanowienia.

Witam. Powinna pani dokładnie to samo co tu napisała, powiedzieć mężowi, bo może on nie zdaje sobie z tego sprawy. To na początek, a potem to juz zależy co on z tym zrobi, czy weźmie to do siebie i będzie starał sie powstrzymywac czy też nie. Oczywiście ważna jest tez pani postawa jak pani na to reaguje i czy stawia granice a chyba trudno je pani postawić stąd takie przykre uczucia.