Problemy z masturbacją od 12. roku życia

Masturbuje sie od 12 roku zycia. Od 15 roku zycia masturbuje sie przy pornografii robie to nieregularnie np raz w tygodniu chociaz czasem zdarza mi sie czasem dwa lub trzy razy w ciagu jednego dnia, czasami jednego dnia raz i nazajutrz kolejny najczesciej masturbuje sie gdy nie moge zasnac. W trakcie masturbacji czuje przyjemnosc jednak po czuje wyrzuty sumienia i uwazam sie za kogos kto nie panuje nad swoim popedem albo ze jestem zboczony i inny niz reszta osob w moim wieku. Mam 23 lata i dosc

Warto skonsultować się z seksuologiem i psychologiem. Przyjrzenie się nie tylko innym możliwościom rozładowania popędu, ale także emocjonalnym przyczynom utrzymywania się tego nawyku pozwoli na skuteczną i trwała zmianę. A tym samym na świadome i akceptowane (przez siebie) przeżywanie, doświadczanie satysfakcji z relacji i związków.