Problemy z masturbacją u nastolatki

Witam ! Mam problem z masturbacją . Walczę z nią od 13 roku życia aż do dziś . Kiedy dopuszczę się aktu samogwałtu biegnę do spowiedzi . Bez masturbacji mogę wytrzymać nawet 2,3 tygodnie . Lecz potem przychodzi chęć na oglądanie pornosów i onanizacje . Jestem nastolatką . Czy to normalne ?

Dzień dobry!

Masturbuje się znaczna większość dojrzewającej młodzieży - zarówno dziewczyn, jak i chłopców. Masturbuje się również wiele dorosłych kobiet i mężczyzn. Jest to zdrowy, naturalny i prawidłowy sposób rozładowania napięcia seksualnego, kiedy nie jest się aktywnym seksualnie z partnerem/ partnerką. Wiele osób korzysta jednak z masturbacji również równolegle do udanego życia seksualnego w związku.

Pozdrawiam!

Witam, masturbacja jest naturalną metodą rozładowania napięcia seksualnego u osób które nie uprawiają seksu w relacji z partnerem. Ze względu na jej powszechny charakter, stosunek środowisk religijnych do tej formy aktywności seksualnej w ostatnich latach się zmienia. Być może za jakiś czas dekalog nie będzie uznawał tych zachowań za grzeszne? proponuję trochę łagodniej traktować samą siebie w tej sprawie.Pozdrawiam