Problemy z miesiączką - co robić?

Mam 22 lata i ostatnio, pojawiły się u mniej plamienia 22 dnia cyklu, które trwały 3 dni. Potem normalny okres pojawił się po 28 dniach, a teraz znów wystąpiły plamienia tyle, że po około 15 dniach od poprzedniej miesiączki, i kolejne plamienia w terminie, gdy powinnam dostać normalnie okres. Czy to są jakieś poważne zaburzenia? Dodam, że zazwyczaj mam bóle menstruacyjne w 2 pierwsze dni okresu, a przy tych zaburzeniach czuję się dobrze, brzuch mnie nie boli. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Plamienia bezpośrednio poprzedzające miesiączkę zazwyczaj są spowodowane zaburzeniami hormonalnymi pod postacią niewydolności ciałka żółtego.

Należy udać się na wizytę do ginekologa celem zebrania dokładnego wywiadu oraz zbadania Pani. W tej sytuacji konieczne będzie wykonanie badań określających poziom odpowiednich hormonów. Dopiero na tej podstawie możliwe będzie włączenie leczenia.
Pozdrawiam