Problemy z miesiączką u czternastolatki

Dzień dobry, mam 14 lat i od 6 miesięcy mam "miesiączkę", jestem dziewicą, lecz moja miesiączka wygląda inaczej niż zwykła - trwa ok. 6 dni, ale zamiast krwawienia pojawia się brązowy śluz, może troszkę krwi, ale np. dziś miałam 2 godziny, gdzie krew ze mnie normalnie leciała, ale przewaga jest tego śluzu. Jak krwawiłam normalnie przez te dwie godziny to trochę pobolewał mnie brzuch jak przy pierwszych 4 czy 3 miesiączkach, ale teraz jak leci śluz w ogóle nie czuję bólu brzucha. Martwię się. Proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Nie ma powodów do obaw. Brązowe plamienie może pojawiać się przed miesiączką, poprzedzając normalne krwawienie miesiączkowe. Może także być związane ze zmianami w cyklu spowodowanymi stresem, dietą, zmniejszoną ilością przyjmowanego pokarmu, czy też zmianami hormonalnymi. Pozdrawiam serdecznie!