Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z mową po operacji krwiaka mózgu

Mojemu tacie wykryto , krwiaka z głowie , poleżał kilka dni w szpitalu po usunięciu i wyszedł . Lekarze stwierdzili ze wszystko idzie w dobrym kierunku .Coś małego jeszcze zostało jednak ma to samo wchłonąć . Jednak po kilku dniach pobytu w domu pojawiły się problemy z mową . Brakuje mu słów jak ma coś powiedzieć , ma problem z wysławianiem się . Trudno się z nim porozumieć , ale jest w pełni świadomy i wszystko rozumie . W dodatku cierpi na cukrzyce , jeśli ma to znaczenie ... Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Mgr Aleksandra Karlik
Mgr Aleksandra Karlik Logopeda

Zaburzenia mowy nigdy nie są normalne. Proszę napisać czy tata miał jakiekolwiek zaburzenia mowy zaraz po zabiegu czy pojawiły się dopiero teraz. Neurochirurg zajmuje się usuwaniem przeszkód z głowy dla niego mowa to drugorzędna sprawa. Cukrzyca nie wpływa w tym wypadku na mowę. Nie widzę epikryzy i trudno mi gdybać, najlepiej byłoby skonsultować się jak najszybciej z neurologiem. Jeżeli Pan chce proszę przesłać bardziej szczegółowe informacje na temat taty na mojego e-mail: gabinet@karliklogopedia.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy