Problemy z mówieniem u 2-latka

Mój syn w marcu skończył 2 lata nie mówi . Byłam na bilansie pediatra powiedziała żeby czekać jeszcze 2 miesiące ... a potem badania .... Co robić aby synek zaczął wymawiać słowa ? - syn prawie nie choruje , ma bardzo silną odporność - ja z mężem mówiliśmy już w wieku 2 lat . -synek rozumie polecenia , potrafi pokazać paluszkiem w książeczce różne rzeczy - jako noworodek miał przesiewowe badania słuchu wyszły ok. zresztą wątpię aby miał problemy z słuchem bo wykonuje polecenia ..

Lek. Tomasz Budlewski

Mowa może rozwijać się u dziecka w różny sposób. A czy dziecko nie powtarza chociażby mama/tata/baba itp? jeżeli nie to rozpocząłbym diagnostykę od razu.

Dzień dobry.
Według źródeł naukowych 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani Synek skończył dwa lata i nie mówi. Radziłbym udać się z Dzieckiem na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci, by zdiagnozować co jest przyczyną opóźnionego rozwoju mowy.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl