Problemy z nadmierną ilością wytwarzanych gazów

Witam Przez ostatnie półtora miesiąca mam problemy z nadmierną ilością wytwarzanych gazów. Odżywiam się zdrowo, jem dużo owoców oraz warzyw. Przed kupnem produktów czytam skład i omijam produkty nafaszerowane chemikaliami. Ciągle obserwuje swoje ciało i myślę, że może być to spowodowane stresem lub może niedoborem jakieś witaminy, choć z witaminą to wątpliwa sprawa. Jedynie co mi pomaga na wzdęcia to ok. 600mg węgla. Proszę o radę?

Witam, warzywa i owoce sa źródlem błonnika, który jeśli w diecie występuje w nadmiernych ilościach, może wywoływać uciążliwe wzdęcia. Pozdrawiam